0 głosów
5.6k wizyt
w Wieści przez użytkownika (120)

Sejm głosem większości przegłosował ustawę, która podwyższy wysokość grzywn, dla policji do 5 tys. złotych, zaś dla sądu do 30 tys. złotych. 

Jak tłumaczy jednym głosem nasz miłościwie panujący rząd, ma to powstrzymać wczorajszych kierowców i piratów drogowych przed dokonywaniem wykroczeń drogowych, jednak jak to zawsze przy takich ustawach bywa, po tyłku dostanie każdy kierowca. 

Za przyjęciem ustawy 390 posłów, 18 było przeciw, zaś 27 wstrzymało się od głosu. Dodatkowym smaczkiem przegłosowanej nowelizacji ustawy jest fakt, że do 30 tysięcy grzywny może otrzymać osoba, która nie wskaże kto w danym dniu użytkował pojazd.

Kara nie niższa niż 3 tysiące złotych jest przewidziana także dla kierowców, które stworzą zagrożenie na drodze po użyciu alkoholu, czyli w wydychanym powietrzu będą mieli od 0.2 do 0.5 promila.

Teraz nowelizacją zajmie się senat.

I teraz pytanie, czy policjanci są przygotowani merytorycznie do dawania tak wysokich mandatów? Czy ich wiedza wygląda tak jak na poniższym filmiku.

1 komentarz

0 głosów
przez użytkownika (220)

Zacznie się plaga ucieczek z miejsca wypadku, plaga zamulających ruch kierowców człapiących się 40km/h, plaga zaczajonych w krzakach panów z suszarkami, plaga wypadków drogowych spowodowanych przez nadgorliwość smutnych panów z drogówki, bezczelność i poczucie bezkarności pań i panów mundurowych.

...